SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen testuje nową generację Passata CC

Volkswagen testuje nową generację Passata CC

18.08.2016, godz. 15:44
Volkswagen CC 2.0 TSI DSG R-line
Volkswagen CC z pakietem R-line foto: SuperAuto24.pl

Zupełnie nowy Volkswagen CC to już kwestia miesięcy! Tym razem motoryzacyjnym szpiegom udało się nagrać materiał wideo, na którym widać nowe reprezentacyjne auto z Wolfsburga. Co prawda auto jest mocno zamaskowane, ale wszystko wskazuje na to, że kolejna generacja opływowego modelu CC będzie liftbackiem, a nie sedanem.

Podobnie jak w przypadku poprzednika również nowy model ma bazować na popularnym Passacie B8. Na zdjęciach wyraźnie widać, że auto ma zdecydowanie bardziej dynamicznie zarysowaną tylną część nadwozia jednoznacznie celując w konkurentów pokroju BMW serii 4 Gran Coupe oraz nowe Audi A5 Sportback. Warto wspomnieć, że zapowiedzią wersji CC był model Sport Coupe Concept GTE zaprezentowany w zeszłym roku.

Przeczytaj: TEST Volkswagen CC: gdy klasyczny Passat to za mało

Jak na razie nie są znane szczegóły techniczne nowego modelu. Wiadomo natomiast, że auto będzie bazowało na modularnej płycie podłogowej MQB. Prawdopodobne jest także uzyskanie nieco większego rozstawu osi w stosunku do standardowego Passata. Również wiele elementów wnętrza ma pochodzić z klasycznej wersji hitu z Wolfsburga. Jedynie poziom wykończenia oraz jakość materiałów ma zostać podciągnięta pod oczekiwania bardziej wymagającego klienta.

Zupełnie nowy Volkswagen CC w pełnej krasie i bez jakichkolwiek maskowań zostanie zaprezentowany na jednym z dużych salonów motoryzacyjnych w nadchodzącym roku. Jak informuje serwis internetowy motor1.com sprzedaż modelu ma ruszyć pod koniec roku 2017.

autor: Paweł Kaczor zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: