SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Volkswagen Tiguan zadebiutuje w Polsce na Poznań Motor Show 2016

Nowy Volkswagen Tiguan zadebiutuje w Polsce na Poznań Motor Show 2016

22.03.2016, godz. 12:42
Volkswagen Tiguan II generacja
Volkswagen Tiguan II generacja foto: Volkswagen

Volkswagen po wprowadzeniu nowego Tiguana do polskiego cennika, teraz szykuje jego oficjalną polską premierę. Auto zostanie wystawione na pokaz szerszej publiczności podczas Poznań Motor Show, w dniach od 31 marca do 3 kwietnia 2016 r. Miesiąc później Tiguany trafią do polskich salonów.

Nowy Volkswagen tiguan zostanie w Poznaniu wystawiony w trzech wersjach - jako klasyczna wersja uliczna, odmiana off-roadowa oraz w wersji usportowionej jako R-line.

Nowy Tiguan – jako pierwszy SUV koncernu Volkswagen – został zbudowany w oparciu o elementy innowacyjnej modułowej platformy konstrukcyjnej MQB. Dzięki temu, w porównaniu z poprzednim modelem, nowy Tiguan cechuje się niższą masą własną i przestronniejszym wnętrzem oraz większym bagażnikiem, którego pojemność wzrosła do 615 litrów. Ponadto auto wyróżnia się lepszymi proporcjami nadwozia niż poprzednik (jest dłuższy, szerszy i niższy) i ma wyrazisty design.

Sprawdź: Nowy Volkswagen Tiguan: pełny polski CENNIK drugiej generacji

Już w chwili debiutu nowy Tiguan będzie oferowany z aż sześcioma jednostkami napędowymi do wyboru o mocy od 115 KM do 190 KM – 3 benzynowymi i 3 turbodieslami. Wszystkie jednostki napędowe nowego Tiguana spełniają normę emisji spalin Euro 6. W przyszłości oferta zostanie wzbogacona o kolejne wersje silnikowe. W nowym Tiguanie z napędem na cztery koła po raz pierwszy zastosowano system 4MOTION Active Control, który działanie przeniesienia napędu na cztery koła dopasowuje do wybranego trybu jazdy – onroad, off-road, snow lub off-road individual. Nowy Tiguan jest zdolny pociągnąć przyczepę o masie własnej wynoszącej nawet 2,5 tony.

Źródło: Volkswagen
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: