SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Touareg po liftingu: duży elegancki SUV z poprawkami - ZDJĘCIA

Volkswagen Touareg po liftingu: duży elegancki SUV z poprawkami - ZDJĘCIA

29.09.2014, godz. 12:38
2014 Volkswagen Touareg po liftingu
Volkswagen Touareg lifting 2014 foto: Volkswagen

Zmiany są co prawda kosmetyczne, ale warte odnotowania. Poprawiony Volkswagen Touareg niebawem wymieni obecny model w europejskich salonach. Duży niemiecki SUV wyostrzył swoją twarz i zyskał bardziej luksusowy charakter we wnętrzu.

Volkswagen Touareg cieszy się na świecie całkiem dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Konkurencja jednak nie śpi, dlatego też Niemcy zdecydowali się zaserwować luksusowemu modelowi delikatną kurację odmładzającą. Auto ma nowe, nieco większe reflektory ksenonowe z przodu, które są teraz wyposażone w każdej wersji w funkcję doświetlania zakrętów. Przeprojektowano przedni zderzak, a wnętrze zyskało kilka dodatkowych funkcji i m.in. nowe wersje kolorystyczne skórzanej tapicerki.

Czytaj też: Volkswagen Passat GTE: hybrydowy nowy Passat B8 dołącza do rodziny - GALERIA

Najmocniejszy wysokoprężny 3.0 TDI V6 dostał zastrzyk mocy i ma teraz 262 KM (wcześniej 245 KM) i według producenta zużywać średnio 6,6 l/100 km oleju napędowego (wcześniejszy motor palił 7,2 l/100 km). Do tego przyczyniła się m.in. zmiana trybu pracy skrzyni biegów, która teraz posiada funkcję "żeglowania". Jednostka teraz spełnia wyśrubowaną normę emisji spalin EURO 6, dzięki nowemu katalizatorowi.

Touareg V6 TDI będzie posiadał w standardzie system minimalizujący skutki kolizji. Warto także wspomnieć, że na pokładzie SUV-a po liftingu znajdą się nowoczesne usługi internetowe, takie jak Google Maps, Google Street View i informacje o ruchu drogowym online. Auto po odświeżeniu będzie dostępne w salonach od października.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: