SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Touran trzeciej generacji: pojemniejszy i nowocześniejszy van - ZDJĘCIA

Volkswagen Touran trzeciej generacji: pojemniejszy i nowocześniejszy van - ZDJĘCIA

04.03.2015, godz. 11:02
Volkswagen Touran
Volkswagen Touran foto: zdjęcia własne

Volkswagen Touran to sprzedażowy hit marki z Wolfsburga, który znalazł na siebie przeszło 1,9 miliona nabywców. Samochód doczekał się swojego następcy i bardzo upodobnił się z wyglądu do najnowszych propozycji z gamy modelowej niemieckiego producenta.

Trzecia generacja Volkswagena Tourana została stworzona z myślą o rodzinach. Ma znacznie więcej miejsca w środku i daje możliwość zmiany konfiguracji wnętrza. Konstrukcję oparto o modułową platformę MQB, co pozwoliło na wzrost długości o 130 mm, a sam rozstaw osi powiększył się o 113 mm. Waga mimo wielu dodatkowych rozwiązań, zmalała o 62 kg. Bagażnik jeśli zmierzy się przestrzeń od podłogi pod sufit ma pojemność 1040 litrów, a po rozłożeniu siedzeń z tyłu pojemności rośnie do 1980 litrów. Co ciekawe na pokładzie wygospodarowano dokładnie 47 różnych schowków.

Zobacz też: Volkswagen Sport Coupe Concept GTE: zapowiedź nowej generacji CC - ZDJĘCIA

Bardzo ważna w nowym modelu jest gama nowoczesnych systemów multimedialnych – łącznie do nowego Tourana można dobrać jeden spośród pięciu urządzeń radiowych i radiowo-nawigacyjnych, wyposażonych w kolorowe ekrany dotykowe. Możliwe jest również podłączenie do nich (zależnie od rodzaju urządzenia) smartfona, czy tabletu. Odbywa się to za pomocą interfejsu "App Connect" (możliwość korzystania z "Car Play" (Apple), "Android Auto" (Google) i "MirrorLink TM").

Do napędu Touran wykorzystywać będzie sześć nowych oszczędnych silników. Trzy benzynowe TSI generują moce 110 KM, 150 KM i 180 KM. Trzy turbodiesle TDI są do 19% oszczędniejsze, a ich moce to: 110 KM, 150 KM oraz 190 KM. Seryjny jest system Start-Stop oraz system odzyskiwania energii z hamowania.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: