SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Transporter ogłoszony Dostawczym Samochodem Roku 2013 w Polsce

Volkswagen Transporter ogłoszony Dostawczym Samochodem Roku 2013 w Polsce

07.02.2014, godz. 07:30
volkswagen transporter 1
foto: Volkswagen

Po raz kolejny wybrano Najlepszy Samochód Dostawczy Roku. Eksperci motoryzacyjni zdecydowali, które auto w 2013 r. zasłużyło na ten tytuł najbardziej. Po przetestowaniu wielu pojazdów, głównie pod kątem walorów użytkowych, zdecydowano, że laureatem nagrody zostanie Volkswagen Transporter.

Przed samochodami biorącymi udział w konkursie stała niełatwa próba przebycia prawie 600 kilometrów. Możliwości przewozowe i zachowanie auta pod obciążeniem sprawdzono przy użyciu 500 kilogramowego ładunku.

Pojazdy były oceniane w kategoriach takich jak: kabina, ładowność, silnik z układem przeniesienia napędu, właściwości jezdne oraz codzienna funkcjonalność. Jurorzy przyznawali punktację w przedziale 1-10 w każdej z kategorii. Oprócz tego, najbardziej ekonomiczne auto otrzymało 10 punktów za spalanie, a pozostałe pojazdy miały odjęte do tej liczby po punkcie za każdy spalony litr więcej względem lidera.

Przeczytaj: TEST - Ford Tourneo Custom kontra Volkswagen Multivan - porównanie osobowych vanów

Samochodem Dostawczym 2013 roku został Volkswagen Transporter, który uzyskał w łącznym wyniku 51,4 pkt. Ten użytkowy model niemieckiej marki jest obecnie najpopularniejszym autem dostawczym w Polsce, którego udział w rynku wynosi 22 proc. W minionym roku zarejestrowano w naszym kraju 1520 Transporterów.

Swoją popularność samochód ze znaczkiem VW zawdzięcza między innymi szerokiej ofercie jednostek napędowych TDI i TSI o mocy od 84 KM do 204 KM. Klienci mogą zdecydować się także na automatyczną skrzynię biegów, czy napęd na cztery koła 4Motion. Auto można zamówić w trzech wysokościach dachu oraz dwóch rozstawach osi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: