SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ciężarowy Volkswagen Golf w polskiej sprzedaży

Ciężarowy Volkswagen Golf w polskiej sprzedaży

27.02.2014, godz. 09:40
Volkswagen Golf Variant
foto: Volkswagen

Volkswagen oferuje klientom pokaźną gamę modeli umożliwiających odpis pełnego podatku VAT. Do tej pory taką możliwość dawały Tiguan, Touran, Passat Variant, Passat Alltrack, Sharan i Touareg. Od teraz przedsiębiorcy będą mogli wybrać także "ciężarowego" Golfa i Golfa Varianta.

Volkswagen jest obecnie liderem sprzedaży samochodów "z kratką". Jego udział w rynku wynosi 30 procent. Do 20 lutego marka sprzedała 1914 samochodów z homologacją ciężarową. Najchętniej kupowanym pojazdem tego typu na polskim rynku był Passat, ze sprzedanymi 889 sztukami. Drugie miejsce również należy do modelu Volkswagena. Niemiecki producent może pochwalić się zarejestrowanymi 756 sztukami Tiguana.

Przeczytaj też: Pełne odliczenie VAT-u od samochodu "z kratką" do 1 kwietnia 2014. Jakie będą nowe zasady?

W ofercie koncernu z Wolfsburga znajduje się sześć modeli umożliwiających odliczenie VAT-u. Zainteresowani mogą wybierać między Passatem Variantem, Passatem Alltrack, Tiguanem, Touranem, Sharanem i Touaregiem. Wszystkie z wymienionych modeli są pięcioosobowe. W ramach poszerzenia oferty, klienci będą mogli od teraz zdecydować się również na ciężarowego Golfa lub Golfa Varianta. W tych samochodach także nie ma potrzeby montowania kratki, jednak są one w odróżnieniu od reszty homologowane na cztery osoby.

Co ciekawe, najbardziej popularne i powszechne warianty samochodów są dostępne u dilerów od ręki i właściwie już następnego dnia po dokonaniu zakupu, można wyjechać samochodem z salonu. Na stronie producenta udostępniono wyszukiwarkę, dzięki której przedsiębiorcy mogą na bieżąco oglądać pojazdy gotowe do sprzedaży.

Uwzględniając powyższe modele osobowe, a także różne warianty modeli Caddy, T5, Crafter i Amarok, Volkswagen daje klientom do wyboru łącznie 17 różnych samochodów z homologacją ciężarową.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: