SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen zaprezentuje elektrycznego „Ogórka”!

Volkswagen zaprezentuje elektrycznego „Ogórka”!

28.12.2016, godz. 15:19
Volkswagen ID
Volkswagen I.D. foto: Volkswagen

Już za nieco ponad tydzień rozpocznie się Salon Samochodowy w Detroit. Volkswagen planuje pojawić się w Stanach Zjednoczonych z nowym, elektrycznym samochodem z rodziny I.D., który mocno nawiązywać ma do kultowego „Ogórka”.

Pierwszy model z rodziny I.D. został pokazany w tym roku na Salonie Samochodowym w Paryżu. Hatchback ma trafić w gusta wielu klientów i wynieść Volkswagena na podium sprzedaży pojazdów elektrycznych. Kolejną pozycją ma być minibus, oparty na tej samej platformie MEB, wyróżniający się zasięgiem oraz – a może przede wszystkim – stylistyką.

Zobacz też: Volkswagen up! GTI – nadchodzą sportowe trzy cylindry

Powrót kultowego samochodu już od dawna był tematem wielu plotek, jednak skończyło się wyłącznie na jednym koncepcie i odważnych wizualizacjach. Teraz, gdy Volkswagen stara się rozwijać elektryczne modele, tak znane auto może okazać się kluczowe dla odniesienia sukcesu.

Na chwilę obecną wiadomo, że pojazd ma być wyposażony w dwa silniki elektryczne, po jednym na każdej osi. Nie znamy praktycznie żadnych innych danych technicznych. Producent chwali się za to, że samochód ma być w pełni autonomiczny, a kierownica – gdy nieużywana – schowa się w kokpicie. Zmysłami Volkswagena mają być laserowe skanery, ultradźwiękowe i radarowe czujniki a także tradycyjne kamery.

Salon Samochodowy w Detroit rozpocznie się już 8-go stycznia.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: