SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo Concept 40.1 i Concept 40.2: zapowiedź nowej serii 40

Volvo Concept 40.1 i Concept 40.2: zapowiedź nowej serii 40

19.05.2016, godz. 10:54
Volvo Concept 40.1
Volvo Concept 40.1 foto: Volvo

Firma Volvo pokazała w Goeteborgu dwa samochody koncepcyjne, przedstawiające jak będą wyglądały przyszłe najmniejsze modele serii 40. Studyjne auta oznaczone symbolami 40.1 oraz 40.2 wpisują się w nową strategię marki i będą w przyszłości odrywać istotną rolę w globalnej ekspansji.

Niewielkie auta dla marek premium są coraz ważniejszym elementem w zdobywaniu klientów na całym świecie. Volvo przygotowuje się do wprowadzenia nowych najmniejszych modeli serii 40. Mają się znaleźć wśród nich nie tylko wersje spalinowe, ale także hybrydy oraz auta w pełni elektryczne.

Czym poza rozbudowaną gamą napędową mają się wyróżniać najmniejsze Volvo? Odważnym wzornictwem nadwozi i wnętrz (co pokazują koncepty 40.1 i 40.2), najbardziej zaawansowanymi w branży funkcjami connectivity, szeroką ofertą wersji z napędem elektrycznym i hybrydowym, najbogatszym seryjnym pakietem systemów bezpieczeństwa oraz najbardziej zaawansowanymi funkcjami jazdy autonomicznej.

Zobacz: Volvo V40 i V40 Cross Country: pełny polski CENNIK

Wprowadzenie nowej linii najmniejszych modeli stanowi bardzo ważny element całościowej transformacji marki Volvo, obejmującej także organizację firmy oraz jej finanse. W ciągu czterech lat marka zmieni wszystkie auta w swojej ofercie. Ta dynamiczna zmiana ma również zmienić postrzeganie marki, która wraz z każdy modelem staje się coraz bardziej luksusowa i nowoczesna.

- Nowa seria 40 stwarza nam szansę na powiększenie naszych udziałów rynkowych. Wersje hybrydowe i w pełni elektryczne są integralną częścią całego projektu tych aut opartych na podwoziu CMA. Pierwsze samochody na tej platformie trafią do produkcji jeszcze w 2017 roku – zapowiedział Hakan Samuelsson, prezes Volvo Car Group.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: