SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo Concept Coupe: Sportowa elegancja - ZDJĘCIA

Volvo Concept Coupe: Sportowa elegancja - ZDJĘCIA

29.08.2013, godz. 17:00
Volvo Concept Coupe
foto:

Szwedzki producent jednych z najbezpieczniejszych pojazdów na świecie, który raczej nie kojarzy się z chwytającymi za serce pojazdami, tym razem prezentuje coś niebywałego. Światło dzienne ujrzał prototyp sportowego wozu o nazwie Volvo Concept Coupe. Projekt powstał pod nadzorem Thomasa Ingenlatha i jest odniesieniem do klasycznego Volvo P1800.

Najnowszy projekt Volvo imponuje stylistyką nadwozia. Po pierwszej fotografii przemyconej do sieci, przedstawiającej jedynie fragment profilu, długo spekulowano do jakiej marki może należeć ten prototyp. Nowatorskie studium prezentuje możliwości marki Volvo i jest jedną z trzech przygotowanych wizji pojazdów opartych o nową płytę podłogową SPA (Scalable Product Architecture).

>>> Rekordowe Volvo P1800 z przebiegiem 4,8 mln km! <<<

Auto prezentuje dwudrzwiową bryłę 4-osobowego coupe z długim przodem i łagodnie opadającym tyłem. Sportowa sylwetka jest elegancka i bardzo szykowna. Dach otrzymał przeszklenie, a z przodu wykorzystano charakterystyczny dla Volvo kształt atrapy wlotu powietrza z nowoczesnymi reflektorami. Z tyłu w zadartym kufrze postawiono na totalnie innowacyjne lampy i zintegrowane ze zderzakiem końcówki układu wydechowego. Nadkola wypełniono obręczami ze stopów lekkich w rozmiarze 21-cali. We wnętrzu panuje wszechobecny luksus - kubełkowe fotele obito skórą, panele wykończono drewnianymi aplikacjami przeplatającymi się z metalem, a konsola centralna to duży tablet informacyjny.

Do napędu służy układ hybrydowy. Oznacza to 2.0-litrowy silnik benzynowy Drive-E wspomagany sprężarką i turbodoładowaniem. Zestaw ten napędza oś przednią, a do wprawienia w ruch kół tylnych wykorzystano motor elektryczny. Łączna moc zestawu to około 405 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto swój oficjalny debiut zaliczy podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (12-22 września).

WIDEO - tak wygląda Volvo Concept Coupe

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: