SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo Concept XC Coupe: czas na 3-drzwiowego SUV-a - WIDEO

Volvo Concept XC Coupe: czas na 3-drzwiowego SUV-a - WIDEO

11.12.2013, godz. 17:22
Volvo XC Coupe Concept
foto: Volvo

Volvo stopniuje napięcie przed długo oczekiwanym modelem XC90 nowej generacji, które zostanie oficjalnie ujawnione jesienią 2014 roku. Po modelu Concept Coupe, zapowiadającym nowy kierunek designu marki, czas na koncepcyjną odsłonę kolejnego szwedzkiego pojazdu - SUV-a o nazwie XC Coupe.

Najnowszy Concept XC zostanie pokazany podczas targów motoryzacyjnych w Detroit w styczniu 2014 roku. W swoim najnowszym projekcie, Szwedzi pomieszali śmiałe wizje, które nie mają szansy wejść do produkcji, z detalami, które niebawem zobaczymy w seryjnych modelach Volvo. Projekt bazuje na nowej, skalowalnej platformie podłogowej SPA, jaką producent zastosuje w przyszłych modelach - począwszy od XC90.

Zobacz też: Volvo Concept Coupe z szansą na produkcję - WIDEO

Z przodu studyjny model XC jest bardzo podobny do Concept Coupe. Charakterystycznym motywem są światła do jazdy dziennej w kształcie położonej litery T. Warto zwrócić też uwagę na mierzony poziomo odstęp pomiędzy nadkolem, a dolnym mocowaniem słupka A. Te elementy zobaczymy w produkcyjnym modelu XC90. Ciekawą formę mają tylne, pionowe lampy. Ich wzór tak samo zostanie przeniesiony do produkcyjnej wersji flagowego, szwedzkiego SUV-a.

Koncepcyjny XC ma pojedynczą klapę bagażnika, w odróżnieniu od starego XC90, który wzorem aut amerykańskich miał klapę dwudzielną: jej mniejsza część otwierała się w dół, a dłuższa - przeszklona - w górę. Ten klimatyczny, ale nieco surowy detal, odejdzie do historii wraz z obecną generacją XC. Z informacji prasowej wynika, że rury wydechowe będą w nowym XC90 wkomponowane w powierzchnię tylnego zderzaka. Na tylnej klapie pozostanie charakterystyczny, chromowany napis Volvo.

WIDEO - tak Szwedzi zapowiadają koncepcyjne Volvo XC90

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: