SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo Concept XC Coupe: dwudrzwiowy SUV ze Szwecji

Volvo Concept XC Coupe: dwudrzwiowy SUV ze Szwecji

10.01.2014, godz. 07:00
Volvo Concept XC Coupe
foto: Volvo

Do tej pory SUV-y kojarzyły się nam z dużymi, pięciodrzwiowymi nadwoziami. Projektanci Volvo podeszli to tego zagadnienia na nowo, prezentując prototyp o nazwie Concept XC Coupe. Pojazd ten pokazuje jak w przyszłości będą wyglądać auta szwedzkiego producenta.

Volvo Concept XC Coupe pokazuje jak będą wyglądać nowe modele marki, w tym także kolejna generacja XC 90, która zostanie pokazana jeszcze w tym roku. Za stylistykę pojazdów odpowiada Thomas Ingenlath.

Patrząc na nadwozie nowego projektu nie sposób nie zauważyć podniesionego zawieszenia, charakterystycznego grilla oraz przednich reflektorów nawiązujących kształtem do litery T. Tył natomiast, dzięki specyficznym przetłoczeniom i kształtom świateł, ma kojarzyć się z modelem 480. Nie mogło również zabraknąć osłon podwozia, sugerujących spore zdolności terenowe. Auto otrzymało także 21-calowe felgi aluminiowe oraz pomarańczowe elementy dekoracyjne.

Sprawdź: Volvo Concept Coupe z szansą na produkcję - WIDEO

Wnętrze dwudrzwiowego SUV-a pomieści cztery osoby, a kabina pasażerska została zaprojektowana tak, by tunel środkowy mógł służyć np. do przewozu nart. Tylne siedzenia i wewnętrzna pokrywa bagażnika w założeniu pozwalają bezpiecznie transportować m.in. narty, deski snowboardowe oraz inne przedmioty przydatne w trakcie szaleństw na ośnieżonych stokach.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: