SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo Concept XC Coupe najlepszym konceptem targów motoryzacyjnych Detroit 2014

Volvo Concept XC Coupe najlepszym konceptem targów motoryzacyjnych Detroit 2014

21.01.2014, godz. 07:00
Volvo Concept XC Coupe
foto: Volvo

Koncepcyjny model Volvo Concept XC Coupe zdobył dwa prestiżowe wyróżnienia podczas Salonu Samochodowego w Detroit. Pojazd otrzymał tytuł "Best Concept Car" oraz "Best use of Color, Graphics and Materials".

Targi NAIAS 2014 w Detroit stały się światową sceną premiery drugiego z serii trzech aut koncepcyjnych, wyznaczających przyszłe kierunki we wzornictwie Volvo. Podobnie jak pokazany wcześniej Concept Coupe, także Concept XC Coupe pokazuje możliwości projektowania w oparciu o nową platformę SPA (Scalable Product Architecture), która będzie podstawą konstrukcji nowego Volvo XC90.

Zobacz też: Volvo Concept Coupe: Sportowa elegancja - ZDJĘCIA

Gość z dalekiej Północy oczarował w USA wymagających jurorów, przyznających nagrody w konkursie "EyesOn Design". Jury składające się z grupy uznanych projektantów, przedstawicieli producentów i znawców designu, przyznali studyjnemu Volvo nagrody "Best Concept Car" oraz "Best use of Color, Graphics and Materials".

- Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy. To bardzo ważne wyróżnienie. Dowodzi, że nowy kierunek we wzornictwie Volvo został doceniony nie tylko przez publiczność i dziennikarzy, ale i autorytety w dziedzinie projektowania. A Volvo Cars jest dopiero na początku przygody z nowym kierunkiem designu - powiedział Thomas Ingenlath, główny projektant Volvo.

WIDEO - tak prezentuje się Volvo Concept XC Coupe

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: