SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo łączy offoroadowe V90 z nutką Polestara

Volvo łączy offoroadowe V90 z nutką Polestara

07.12.2016, godz. 15:07
Volvo V90 Cross Country
Volvo V90 Cross Country foto: Volvo

Jeśli szukasz podniesionego Volvo, Szwedzi już czekają w salonach z nowiutkim V90 Cross Coutry. Z kolei jeśli poszukujesz czegoś szybkiego, tuż obok znajdzie się egzemplarz z pakietem Polestar. A może by je połączyć?

Na taki pomysł wpadli właśnie Szwedzi i przygotowali zestaw usprawnień do swojego świeżego modelu V90 Cross Country. Należy jednak pamiętać, że nie jest to „pełnokrwisty”, stworzony od podstaw Polestar, a raczej delikatna zapowiedź czego możemy spodziewać się w przyszłości.

Zobacz finalistów konkursu Car Of The Year 2017

Oferta przygotowana jest dla wersji D4 (ze 190 koni do okrągłych 200 koni), D5 (dodatkowe 5 koni daje 240 koni mechanicznych) oraz benzynowej T6 (już 334 konie!). Wzrósł również moment obrotowy, bardziej zauważalny w środkowym zakresie obrotów.

Ale to nie koniec. Przekalibrowano również 8-biegową skrzynię biegów, dzięki czemu żwawiej zmienia ona kolejne przełożenia. Auto inaczej reaguje również na polecenia wydawane pedałem gazu.

Polestar zajmował się tuningiem Volvo i wywodzi się z branży wyścigowej. Całkiem niedawno firma została zakupiona przez szwedzkiego producenta, który chce rozszerzyć swoją ofertę o auta sportowe.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: