SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo ogłasza koniec produkcji modelu C70

Volvo ogłasza koniec produkcji modelu C70

02.11.2013, godz. 06:00
Volvo C70
foto: Volvo

Volvo C70 to elegancki, czteromiejscowy kabriolet, który daje nabywcy powiew luksusu. Niestety mało osób doceniło ten model, co przełożyło się na słabą sprzedaż. Z tego powodu szwedzki producent został zmuszony do zaprzestania produkcji auta.

Pierwsza generacja Volvo C70 trafiła do produkcji w 1997 roku, zaś jej następca ujrzał światło dzienne w roku 2005. Niestety malejąca sprzedaż modelu sprawiła, że elegancki kabriolet nie będzie już produkowany. Obecnie można się skusić na zakup egzemplarza w specjalnej wersji o nazwie Limited Edition, jednak w początkowym okresie przyszłego roku Szwedzi zaprzestaną produkcji C70.

Zobacz także: Volvo Concept Coupe: Sportowa elegancja - ZDJĘCIA

Na szczęście pojawiły się informacje, że następca C70 powstanie najszybciej jak to tylko możliwe. Mówi się o tym, że nowe dziecko będzie oparte na prototypie Concept Coupe, który na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie wzbudził duże zainteresowanie odwiedzających i dziennikarzy. Miejmy nadzieję, że plany nie ulegną zmianie i już niebawem ujrzymy na drogach kolejne wydanie szwedzkiego kabrioletu.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: