SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo rozpoczyna współpracę z Apple

Volvo rozpoczyna współpracę z Apple

05.03.2014, godz. 16:13
Volvo Apple
foto: EAST NEWS

Volvo Car Group poinformowała o współpracy z firmą Apple Inc. Pierwszy system sterujący funkcjami auta, wykorzystujący Apple CarPlay, znajdzie się w przygotowywanym modelu XC90 nowej generacji.

Z każdym rokiem samochody zaczynają oferować coraz więcej funkcji, które dotąd były dostępne jedynie w smartfonach i tabletach. Największym wyzwaniem jest to, aby sterowanie autem, mimo jego zaawansowania technicznego, było proste i intuicyjne. Rozwiązaniem w pojazdach Volvo ma być system, który marka opracowała wspólnie z firmą Apple Inc.

Zobacz też: Volvo Estate Concept: stylowy shooting brake - VIDEO

Rozwiązanie Apple CarPlay sprawi, że samochód będzie spełniał rolę iPada, iPhone'a i iPoda. Wszystkie funkcje będą dostępne za pośrednictwem dużego ekranu dotykowego, zbliżonego wyglądem do tabletu. Element ten zostanie wpasowany w deskę rozdzielczą, a dostęp do funkcji opracowano tak, aby był łatwy w obsłudze. Interfejs będzie także reagował na polecenia głosowe i na komendy przycisków umieszczonych w kierownicy.

Pierwszym samochodem w wersji produkcyjnej szwedzkiej marki, z systemem Apple CarPlay na pokładzie, będzie nowe XC90. Auto plasujące się w segmencie dużych SUV-ów marki premium, swój debiut zaliczy pod koniec 2014 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: