SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo S60 Cross Country: sedan z podniesionym zawieszeniem - WIDEO

Volvo S60 Cross Country: sedan z podniesionym zawieszeniem - WIDEO

06.03.2015, godz. 17:22
Volvo S60 Cross Country
Volvo S60 Cross Country foto: zdjęcia własne

Volvo wyznacza całkiem nowe trendy. Szwedzka marka zdecydowała się na nietypowy ruch i stworzyła auto, jakiego dziś żaden z producentów nie ma w ofercie. Chodzi o podwyższonego sedana jakim jest Volvo S60 Cross Country.

Volvo postanowiło pójść na przekór wszystkim i prezentuje kolejne Cross Country, ale takie zbudowane na bazie sedana. Samochód ten otwiera całkiem nowy segment i jest elementem strategii poszerzania modelowego portfolio Volvo o kolejne auta. S60 CC jest obecnie już dostępne w sprzedaży na terenie USA, a w tym roku dołączy także do europejskiej oferty Volvo.

Zobacz też: Volvo XC90 R-Design: nowatorski SUV ze sportowym pazurem - GALERIA

Prześwit S60 Cross Country wynosi ponad 20 cm, a to sprawia, że samochód radzi sobie lepiej na bocznych drogach. Na nadkolach pojawiły się plastiki ochronne, a na progach i zderzakach srebrne listwy, których zadaniem jest imitacja metalowych osłon. Auto zaopatrzono dodatkowo w nowe wzory felg ze stopów lekkich w rozmiarze 18 i 19 cali.

Samochód będzie oferowany z napędem na cztery koła, zarówno w wersji benzynowej, jak i wysokoprężnej. Pod maską w ofercie dla Europy znajdą się cztery silniki: jeden benzynowy i trzy wysokoprężne. 2.5 litrowa jednostka benzynowa T5 AWD oferuje 250 KM. Silniki diesla to D4 AWD i D5 AWD i nowy 2-litrowy Drive-E napędzający tylko przednie koła.

Źródło: Marek Adamowicz
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: