SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo V40 Concept: pierwsze foto zapowiadające następcę kompaktowego V40

Volvo V40 Concept: pierwsze foto zapowiadające następcę kompaktowego V40

13.05.2016, godz. 13:40
Volvo V40 Concept
Volvo V40 Concept foto: Volvo

Volvo dopiero co odmłodziło model V40 za sprawą poprawienia wyposażenia i wprowadzenia do lamp LED-owego motywu świetlnego w stylu młota Thora, a już powoli zapowiada całkiem nową generację. Auto w standardowym wydaniu hatchback będzie nazywać się po prostu V40, ale podwyższona odmiana zostanie już przemianowana z V40 Cross County na XC40.

Licząca niemal 90 lat marka Volvo przechodzi dynamiczne i głębokie zmiany. Widać to po zaprojektowanym od nowa flagowym SUV-ie XC90 oraz eleganckim sedanie S90 i jego odpowiedniku kombi V90. Wszystkie te auta konstrukcyjnie bazują na tej samej platformie podwoziowej SPA (Scalable Product Architecture). Poza tymi modelami, szwedzka marka do 2020 roku wymieni pozostałe auta w swojej gamie, wśród których będzie też V40.

Zobacz: Volvo V40 i V40 Cross Country: pełny polski CENNIK

Pierwsze opublikowane w internecie zdjęcie zapowiadające nowe V40, zdradza jak będzie wyglądał przód kompaktu. Auto stylistycznie nawiązuje do dzisiejszych nowości Volvo. Widać zarys dużego wlotu powietrza i charakterystyczne motywy ledowe w lampach.

Nowe modele Volvo V40 oraz XC40 w wersji koncepcyjnej mają zostać oficjalnie pokazane w Gothenburgu w dniu 18 maja. Odmiany produkcyjne prawdopodobnie poznamy w 2017 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: