SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo V40 po liftingu 2017 z LED-owymi lampami

Volvo V40 po liftingu 2017 z LED-owymi lampami

24.02.2016, godz. 10:14
Volvo V40 lifting 2017
Volvo V40 lifting 2017 foto: Volvo

Volvo V40 to najlepiej sprzedający się model producenta w Europie. Odświeżone V40 zostało upodobnione do XC90 za sprawą lamp LED, które przypominają kształtem młot Thora. Oprócz zmian w wyglądzie zewnętrznym, Volvo V40 po faceliftingu będzie można wyposażyć w kilka nowych gadżetów.

Volvo V40 po faceliftingu oprócz nowych lamp otrzymało też nowy gril. Przy okazji modernizacji modelu wzbogacono ofertę o kilka nowych lakierów nadwozia, nowe opcje wyposażenia wnętrza jak np. nowy wzór obszycia kierownicy, czy nowe kolory paneli użytych do budowy deski rozdzielczej. Kilka nowości pojawi się też w wersjach R-Design i Inscription. Lista wyposażenia dodatkowego powiększy się też np. o możliwość zamówienia czarnej podsufitki, czy 8  nowych wzorów felg aluminiowych. Nowe funkcje zaoferuje także aplikacja Volvo On Call.

Zobacz również: Premiera Volvo V90: nowe kombi ze Szwecji

Każdy właściciel V40 po faceliftingu dostanie nieco zmodernizowany kluczyk, a nowocześniejszy system multimedialny pozwoli na obsługiwanie wielu funkcji za pomocą smartfona. Oprócz tego, na pokładzie nowej V40 znajdzie się system CleanZone, który dba o filtrowanie powietrza znajdującego się wewnątrz auta. Konstruktorzy informują także o zmianie, jaka dotyczy bazowej odmiany silnika wysokoprężnego D2. Od tej pory w zestawieniu z manualną skrzynią biegów D2 będzie emitował 89 g/km dwutlenku węgla.

Odświeżone V40 zostanie oficjalnie zaprezentowane na salonie samochodowym w Genewie 1 marca 2016 roku. Na stoisku Volvo będzie też można zobaczyć zupełnie nowe kombi V90. Produkcja zmodernizowanych modeli V40 i V40 Cross Country ruszy w kwietniu, obejmując rok modelowy 2017.

Źródło: Volvo
autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: