SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo V60 Cross Country: Szwedzi dokładają do oferty podniesione V60 - GALERIA

Volvo V60 Cross Country: Szwedzi dokładają do oferty podniesione V60 - GALERIA

05.11.2014, godz. 11:47
2015 Volvo V60 Cross Country
2015 Volvo V60 Cross Country foto: Volvo

Moda na podwyższone pojazdy o większych możliwościach poruszania się poza utwardzonymi drogami nie zamierza ustępować. Volvo zdając sobie sprawą z zapotrzebowania na takie pojazdy, rozszerza swoją ofertę modeli z dopiskiem Cross Country w nazwie. Volvo V60 Cross Country lada moment trafi na rynek USA, a w Europie pojawi się wiosną 2015 roku.

Zainteresowanie autami typu SUV oraz crossover, ma swoje odbicie też w ekskluzywnych pojazdach klasy D i E. Wielu producentów ma w swoich ofertach pojazdy kombi tych właśnie segmentów, które dzięki specjalnemu przygotowaniu i napędowi 4x4 wpisują się w grono aut o przełajowych właściwościach.

Przeczytaj też: TEST Volvo V60 D5 AWD Polestar Performance: Kombi z klasą i sportową żyłką

Volvo V60 Cross Country w porównaniu do konwencjonalnego V60 charakteryzuje się przede wszystkim zwiększonym prześwitem o 65 mm (teraz prześwit wynosi 200 mm). Zawieszenie zostało poprawione i wzmocnione, przy wykorzystaniu podzespołów z XC70. W aucie zastosowano ponadto układ kontroli trakcji oraz system zarządzania momentem obrotowym, przekazywanym na napędzane koła. Pod względem wizualnym zderzaki, progi oraz nadkola wyposażono w widoczne osłony.

Pod maską pojawią się turbodoładowane silniki benzynowe i wysokoprężne z napędami na przód oraz na wszystkie cztery koła. Do przeniesienia napędu zostaną wykorzystane skrzynie manualne oraz automatyczna. W aucie nie zabraknie też oszczędniejszych silników z nowej serii Drive-E.

WIDEO - takie jest Volvo V60 Cross Country

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: