SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo V90 - tak wygląda nowość Made in Sweden

Volvo V90 - tak wygląda nowość Made in Sweden

12.02.2016, godz. 10:15
2016 Volvo V90
Volvo V90 foto: Volkswagen

Po wyczekiwanej premierze Volvo S90, przychodzi czas na debiut bardziej wszechstronnego Volvo V90. Nowe pojemne kombi powstało w oparciu o wieloletnie doświadczenia szwedzkiej marki w projektowaniu rodzinnych aut, cechujących się wydłużoną tylną częścią nadwozia. Prezentujemy pierwsze zdjęcia V90, które wyciekły do internetu przed debiutem.

Po tym jak Volvo w 1953 roku zapoczątkowało produkcję aut typu kombi modelem Volvo Duett, od tamtej pory do dziś na całym świecie sprzedało przeszło 6 milionów samochodów z takim właśnie nadwoziem. To mniej więcej jedna trzecia wszystkich aut wyprodukowanych przez Volvo od chwili założenia marki w 1927 r.

Przeczytaj: TEST nowe Volvo XC90 D5 Inscription: król SUV-ów?

Volvo na początku 2016 roku zapowiedziało, że w ciągu czterech najbliższych lat wymieni wszystkie auta w swojej ofercie. Właśnie przyszedł czas na kolejną premierę. Nowe Volvo V90, które zostaje pokazane po limuzynie S90 oraz flagowym SUV-ie XC90, konstrukcyjnie bazuje na tej samej platformie podwoziowej SPA (Scalable Product Architecture).

Kombi względem limuzyny to zupełnie inaczej zaprojektowany tył, z charakterystycznie ciągnącymi się lampami po całym słupku C. Kształt tyłu został bardzo płynnie wymodelowany, dzięki czemu całość przedstawia się bardzo estetycznie. Gama jednostek napędowych będzie oparta o silniki 4-cylindrowe zasilane benzyną oraz olejem napędowym. Na szczycie oferty spozycjonowana zostanie jednostka T8 plug-in hybrid generująca 400 KM mocy.

Pełną informację o Volvo V90 i szczegółach technicznych centrala Volvo poda prasie 18 lutego. Dokładnie w tym dniu otworzy się najnowszy rozdział historii szwedzkich kombi. Debiut auta przed szerszą publicznością odbędzie się na Salonie Samochodowym w Genewie (3-16 marca 2016 r.).

Źródło: Volvo
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: