SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volvo zapowiada V90 Cross Country!

Volvo zapowiada V90 Cross Country!

09.09.2016, godz. 09:33
Volvo zapowiada V90 Cross Country!
Volvo Cross Country foto: materiały prasowe

Czwarta generacja podniesionego kombi prawdopodobnie pojawi się już na Salonie Samochodowym w Paryżu. Oficjalnych zdjęć Volvo V90 Cross Country nie ma, lecz auto zobaczyć można przez kilka sekund na nowym filmie.

Oczywiście V90 Cross Country zachowa charakterystyczną stylizację znaną z flagowego kombi marki, lecz uterenowiony model otrzyma plastikowe poszerzenia błotników, płyty ochronne pod podwoziem oraz podniesiony prześwit. To standard w tym segmencie.

Również pod względem jednostek napędowych nie spodziewamy się rewolucji, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że Cross Country będzie wysoko pozycjonowane w gamie i będzie korzystać z topowych silników. Podniesione auto będzie miało oczywiście napęd na cztery koła.

Przeczytaj też: Volvo V90: pełny polski CENNIK nowości kombi

Skromnie zapowiedziane V90 Cross Country to czwarta generacja niemal kultowego modelu. Narodził się on w 1996 roku z racji wyjątkowo srogich zim panujących w Szwecji. Pojazdy z serii Cross Country łączyły wysoką mobilność z rodzinnym charakterem przez co szybko znalazły entuzjastów, także w Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawe, trzecia generacja – pod nazwą XC70 – była na rynku od 2007 roku. W świecie motoryzacji to niemal epoka. Volvo pokazało jednak, że auta tej marki mogą wyjątkowo długo konkurować na rynku, co było widać na przykładzie suva XC90.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: