SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości VUHL 05: meksykański supersamochód jedzie do Europy

VUHL 05: meksykański supersamochód jedzie do Europy

19.07.2015, godz. 09:00
VUHL 05
VUHL 05 foto: VUHL

Meksykańska firma VUHL, która postanowiła zbudować własny lekki supersamochód, zaczyna zdobywać rozgłos w świecie. Bardzo szybki model 05 trafia już do klientów i zachwyca osiągami. Meksykanie swoich sił sprzedażowych chcą spróbować także w Europie, a na początek na cel obejmują Wielką Brytanię.

VUHL postanowił zaistnieć na rynku małych, szybkich pojazdów, i najwyraźniej mu się to uda. Nazwa to skrót od Vehicles of Ultra High performance and Lighweight, a to oznacza, że firma stawia na wysokie osiągi, przy bardzo niskiej masie.

Zobacz też: Ron RXX: kolejne sportowe auto z Meksyku - ZDJĘCIA

Auto waży zaledwie 695 kg. Do napędu posłużył 2-litrowy, turbodoładowany silnik EcoBoost konstrukcji Forda (zapożyczony z Focusa ST). Motor przeszedł kurację wzmacniającą, co zaowocowało mocą na poziomie 285 KM i momentem obrotowym równym 420 Nm. Jednostka została zespolona z 6-biegową skrzynią manualną. Czas potrzebny na sprint 0-100 km/h to zaledwie 3.5 s, a prędkość maksymalna to 245 km/h.

Stylistyka jest podobna do konkurencyjnych modeli takich jak KTM X-bow czy Ariel Atom, wygląda agresywnie i łatwo wpada w oko. Wnętrze mieszczące 2 osoby podobnie jak u rywali dostarcza spartańskie warunki i niczym nie rozprasza. Kierowca ma być skupiony wyłącznie na prowadzeniu i jeździe.

Cena auta w Wielkiej Brytanii została ustalona na 59 995 funtów (około 350 tysięcy złotych).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: