SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Vuhl 05: supersamochód z Meksyku - ZDJĘCIA

Vuhl 05: supersamochód z Meksyku - ZDJĘCIA

07.07.2013, godz. 22:25
Vuhl 05
foto:

Supersamochody są budowane na całym świecie, jednak do tej pory Meksyk nie uchodził za kraj, w którym istnieje producent tworzący niezwykle szybkie pojazdy. Teraz sytuacja ta może się zmienić, a to za sprawą nowego projektu marki Vuhl - modelu 05. Wszystko wskazuje na to, że ta mało znana firma już wkrótce może zyskać rozgłos.

Vuhl planuje przy pomocy modelu 05 zaistnieć na rynku małych, szybkich pojazdów dla fanów jazdy po torze. Stylistyka jest podobna do konkurencyjnych modeli takich jak KTM X-bow czy Ariel Atom, jednak trzeba przyznać iż styliści Vuhla napracowali się nad nadwoziem i jest ono nieco bardziej eleganckie od pozostałych przedstawicieli gatunku. Wnętrze natomiast nie jest oazą ani komfortu, ani luksusu, bo spartańskie warunki tylko potwierdzają sportowe aspiracje projektu.

Auto waży zaledwie 695 kg. Do napędu posłużył 2-litrowy, turbodoładowany silnik Forda (zapożyczony z Focusa ST), który przeszedł kurację wzmacniającą, co zaowocowało mocą na poziomie 290 KM i momentem obrotowym równym 420 Nm. Jednostka została zespolona z 6-biegową skrzynią manualną. Czas potrzebny na sprint 0-100 km/h to zaledwie 3.7 s, a prędkość maksymalna to 245 km/h.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: