SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Z taśmy montażowej zjechał 30-milionowy Golf

Z taśmy montażowej zjechał 30-milionowy Golf

16.06.2013, godz. 11:53
Volkswagen Golf VIII
foto: Volkswagen

Z taśm montażowych fabryki Volkswagena w Wolfsburgu zjechał 30-milionowy Golf - jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Niemiec. Model ten sprzedawany na całym świecie, niemal w każdym kraju ma swoich zwolenników oraz wiernych fanów. Co więcej, w tym roku popularny hatchback został tryumfatorem plebiscytu "Car of the Year".

Warto przyjrzeć się statystykom: od wprowadzenia na rynek Golfa serii I przed 38 laty, codziennie na zakup tego modelu zdecydowało się ponad 2 000 osób na całym świecie. Było to możliwe dzięki temu, że model jest sprzedawany w ponad 120 krajach oraz trwaniu producenta przy sprawdzonych rozwiązaniach.

Niektórzy zarzucają Volkswagenowi, iż każda kolejna generacja bestselleru wypuszczana jest na rynek w niemal niezmienionej formie, jednak jak pokazują wyniki sprzedaży, metoda ta jest strzałem w dziesiątkę. VW Golf jest jednym z najchętniej kupowanych modeli wśród samochodów osobowych na całym rynku europejskim i nic nie wskazuje na to by tendencja ta uległa zmianie. Obecnie dostępna jest już siódma generacja popularnego auta.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: