SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości W Europie wciąż kochają GOLFA! Już ponad 100 tysięcy zamówień na VW Golfa 7 - ZDJĘCIA

W Europie wciąż kochają GOLFA! Już ponad 100 tysięcy zamówień na VW Golfa 7 - ZDJĘCIA

17.01.2013, godz. 17:17
Volkswagen Golf 7
foto: Volkswagen

Fenomen Volkswagena Golfa ani trochę nie zamierza przystopować. Jak się okazuje, Europejczycy wciąż bardzo sobie cenią popularny kompaktowy model. Według koncernu Volkswagen, na Starym Kontynencie w przeciągu paru miesięcy, złożono już ponad 100 000 zamówień na nowego Golfa 7.

Jesienią 2012 roku koncern z Wolfsburga wprowadził do sprzedaży siódmą generacją swojego największego przeboju. Od momentu debiutu pierwszej odsłony Golfa w 1974 roku, marka w przeciągu 38 lat nieprzerwanej obecności tego modelu na rynku, sprzedała prawie 30 milionów egzemplarzy.

>>> HISTORIA Volkswagena Golfa: 38 lat światowych sukcesów <<<

Dziś VW Golf to najczęściej kupowany pojazd na Starym Kontynencie. Co ciekawe najnowsze wyniki sprzedaży pokazują, że przez najbliższe lata nic w tej kwestii się nie zmieni. Z najnowszych danych Volkswagena wynika, że dotychczas zebrano od klientów w całej Europie ponad 100 000 zamówień na Golfa 7.

Niebawem do kompaktowego hatchbacka dołączą nowe wersje nadwoziowe. Pojawi się usportowiona odmiana GTI, wersja kombi o oznaczeniu Variant, czy nawet zapowiadany mały sedan.

WIDEO - tak prezentuje się Volkswagen Golf 7

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: