SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości NAJDROŻSZY samochód świata: W Motors Lykan Hypersport - arabskie superauto - ZDJĘCIA + WIDEO

NAJDROŻSZY samochód świata: W Motors Lykan Hypersport - arabskie superauto - ZDJĘCIA + WIDEO

31.01.2013, godz. 17:25
W Motors Lykan Hypersport
foto: W Motors

Jaki jest najdroższy samochód świata? Dotychczas odpowiedź była oczywista - Bugatti Veyron. Teraz ma się to zmienić za sprawą auta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na targach motoryzacyjnych w Katarze, firma W Motors pochwaliła się prototypem pierwszego arabskiego supersamochodu - modelem Lykan Hypersport.

W Libanie, a dokładnie w stolicy państwa Bejrucie jakiś czas temu narodziła się firma W Motors. Obecna siedziba marki zlokalizowana jest już w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie jak wiadomo pieniędzy na ciekawe projekty nie brakuje.

W Motors skonstruowało auto, które po przeliczeniu na złotówki, wcale nie jest warte około 7 milionów złotych jak Bugatti Veyron, ale aż 11 milionów złotych! Model o nazwie Lykan Hypersport został oficjalnie przedstawiony światu w motoryzacyjnej wystawie w Katarze. Niezwykle drapieżne nadwozie pełne ostrych krawędzi i załamań, posiada sporo elementów wykonanych z włókna węglowego, co mówi o jego niedużej masie własnej.

Co ciekawe wóz jest nieco wolniejszy od swojego konkurenta Veyrona. Do napędu służy centralnie umieszczony, podwójnie turbodoładowany silnik typu boxer, generujący moc 750 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. To według twórców pojazdu pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2.8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 395 km/h, podczas gdy Bugatti Veyron przekracza magiczne 400 km/h.

Skąd więc taka astronomiczna cena? Cóż, powstanie zaledwie 7 takich unikatowych samochodów, a takie detale jak diamentowe obramowanie reflektorów i złote nici w fotelach do tanich nie należą...

Tak prezentuje się Lykan Hypersport:

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: