SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości W USA odnosi sukces, a w Europie wciąż nie jest dostępny

W USA odnosi sukces, a w Europie wciąż nie jest dostępny

15.10.2013, godz. 18:12
Ford Mondeo
foto:

Ford Fusion, czyli auto klasy średniej będące amerykańskim odpowiednikiem europejskiego Forda Mondeo nowej generacji, odnosi już sukcesy w Stanach Zjednoczonych. Auto cieszy się coraz większym zainteresowaniem amerykańskich kierowców, a klienci Starego Kontynentu wciąż muszą czekać na jego debiut.

Nowy, globalny Ford Mondeo oferowany od pwenego czasu za oceanem, ma się całkiem nieźle na rynku amerykańskim. Nowoczesna limuzyna średniej wielkości tylko w samym wrześniu znalazła na siebie w USA aż 19 970 nabywców.

Dlaczego więc konstrukcja ta sprawdza się w Ameryce, a wciąż ne jest niedostępna w Europie? Przedstawicielstwo europejskie zwyczajnie nie jest jeszcze gotowe na wprowadzenie wozu do oferty. Ford zamierza rozpocząć sprzedaż dopiero pod koniec 2014 roku. Auto wówczas zastąpi oferowanego od 2007 r. w salonach Forda Mondeo Mk IV. Następca podobnie jak model obecny, pojawi się w trzech wersjach nadwoziowych: pięciodrzwiowej, czterodrzwiowej oraz kombi.

Patrz też: Ford Mondeo: 20 lat na rynku, 4,5 miliona sprzedanych egzemplarzy w Europie - WIDEO

Na liście wyposażenia nowego Mondeo znajdzie się sporo nowatorskich technologii. Nagrodzony silnik benzynowy 1.0 litra EcoBoost, oferujący wiodącą w klasie wydajność paliwową, benzynowo-elektryczny układ napędowy Hybrid Electric Vehicle, pierwsze w segmencie adaptacyjne reflektory wykonane w całości w technologii LED, czy pierwsze w Europie tylne pompowane pasy bezpieczeństwa, redukujące obrażenia głowy, szyi i klatki piersiowej podczas wypadku. Będzie też system komunikacji sterowany głosem SYNC i system MyFord Touch z 8-calowym kolorowym ekranem dotykowym.

WIDEO - tak prezentuje się amerykański Ford Fusion

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: