SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Wielki sukces Nissana Qashqai - już 2 miliony aut z fabryki w Sunderland

Wielki sukces Nissana Qashqai - już 2 miliony aut z fabryki w Sunderland

04.11.2014, godz. 10:08
Nissan Qashqai
foto: Nissan

W chwili debiutu pierwszej generacji Qashqaia, nikt nie podejrzewał, że auto stanie się prekursorem jednego z najpopularniejszych obecnie segmentów. Dziś już wiemy, że Nissan podjął słuszną decyzję, wprowadzając do oferty miejskiego crossovera. Tylko z brytyjskiej fabryki w Sunderland wyjechało już dwa miliony Qashqai'ów.

Jubileuszowy egzemplarz drugiej generacji w fabryce w Sunderland, gdzie zatrudnionych jest wielu Polaków, to pojazd zamówiony przez klienta z Wielkiej Brytanii. Brytyjskie zakłady są głównym producentem i dostarczają największą liczbę tego modelu na światowe rynki (84 proc. produkcji). Ponadto model Qashqai jest też produkowany w Chinach i Japonii. Nissan Qashqai jest sprzedawany na 132 rynkach.

Czytaj też: Nowy Nissan Qashqai 2014 na 5 gwiazdek Euro NCAP

Liczby mówią same za siebie - od rozpoczęcia produkcji Nissan Qashqai 8 lat temu, pojazd znalazł przeszło 2,5 miliona nabywców, dzięki czemu stał się niekwestionowanym liderem w swojej klasie. Nissan doskonale wpasował się w niszę, tworząc samochód dla klientów oczekujących auta wszechstronnego i zdolnego do jazdy poza utwardzonymi szlakami. Auto to połączenie poręczności samochodów kompaktowych z dzielnością pojazdów typu SUV.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: