SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Wielki sukces Peugeota 2008. Crossover na świecie sprzedaje się jak świeże bułeczki

Wielki sukces Peugeota 2008. Crossover na świecie sprzedaje się jak świeże bułeczki

18.02.2014, godz. 17:29
Peugeot 2008
foto: Peugeot

Peugeot 2008 to niewielki crossover, który jest ciekawą alternatywą dla typowych aut miejskich. Nowoczesny design w połączeniu z oszczędnymi silnikami okazały się być receptą na sukces, bowiem francuski producent chwali się wyprodukowaniem 100 000 egzemplarza. Co więcej, wyczyn ten został zrealizowany w ciągu jednego roku.

Peugeot 2008 zadebiutował w 2013 roku na Salonie Samochodowym w Genewie, zaś jego produkcja odbywa się we francuskiej fabryce w Miluzie. Ten lekki SUV otrzymał nawet znak "Gwarantowane francuskie pochodzenie", a to za sprawą faktu, że aż 73% wszystkich elementów używanych w procesie składania pojazdu jest wytwarzanych we Francji.

Zobacz: Peugeot 2008 w TEŚCIE SuperAuto24.pl - crossover prosto z Francji - ZDJĘCIA

Model jest sprzedawany na całym świecie, za wyjątkiem Chin i Ameryki Łacińskiej, zaś o wielkości popytu na to auto świadczy fakt, iż w ciągu niecałego roku bramy zakładu opuściło 100 000 egzemplarzy 2008. To oznacza, że dziennie z taśm montażowych zjeżdża aż 680 pojazdów, co jest wartością dwukrotnie większą niż na początku produkcji.

Szczęśliwą nabywczynią jubileuszowego egzemplarza została mieszkanka regionu paryskiego, która przyjechała do fabryki w Miluzie, gdzie wzięła udział w uroczystym odebraniu kluczyków do auta z rąk Corinne Spilios, dyrektora zakładu oraz Xaviera Duchemin, dyrektora Peugeot France.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: