SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Włosi żegnają Lamborghini Gallardo!

Włosi żegnają Lamborghini Gallardo!

26.11.2013, godz. 14:49
Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante
foto: Lamborghini

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Sprzedawane od 2003 roku Lamborghini Gallardo po 10 latach produkcji przechodzi do historii. Ostatnim modelem jaki opuścił włoską fabrykę w Bolonii, jest egzemplarz Gallardo LP 570-4 Spyder Performant, w żywiołowym kolorze Rosso Mars.

Lamborghini powoli pracuje nad następcą swojego mniejszego sportowego modelu z rozjuszonym bykiem w logo. Na razie nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam go poznać, ale za to pewne jest, że 25 listopada 2013 roku Włosi skończyli przygodę z narowistym Gallardo. Z taśmy produkcyjnej w Bolonii zjechała ostatnia sztuka, a jej nabywca to anonimowy kolekcjoner.

Sprawdź: Można zwiedzić muzeum Lamborghini przez internet z Google Street View!

Lamborghini przez 10 lat zbudowało dokładnie 14 022 egzemplarzy wszystkich wersji Gallardo. Liczba ta stanowi ponad połowę wszystkich aut wyprodukowanych od 1963 roku. Samochód ten jest więc najpopularniejszym modelem w całej historii marki.

Pojazd zarówno w nadwoziu coupe, jaki i spider, doczekał się wielu odmian. Klienci mieli do wyboru szybki wariant Su­per­leg­ge­ra, czy takie edycje specjalne jak: LP 550-2 Va­len­ti­no Bal­bo­ni, LP 550-2 Spy­der, Super Tro­feo Stra­da­le, czy Squ­adra Corse.

Teraz czekamy na następcę, który prawdopodobnie otrzyma nazwę Cabrera.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: