SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi Quattro podejście drugie: koncept o mocy 650 KM

Audi Quattro podejście drugie: koncept o mocy 650 KM

21.06.2013, godz. 07:00
Audi Quattro Concept
foto: Audi

Podczas Salonu Samochodowego Paryż 2010, Audi zaprezentowało koncepcyjny model, będący duchowym spadkobiercą kultowego modelu Quattro. Niestety po pewnym czasie przerwano prace nad nowym dziełem, a następnie projekt miał trafić do kosza. Jednak jak donoszą niemieckie media, może się okazać, że znów ujrzymy ten ciekawy samochód, ale w jeszcze bardziej hardcorowej wersji. Tym razem stanie się to na tegorocznym Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

Według najnowszych wiadomości sportowy koncept ma szansę powrócić we Frankfurcie, jest jednak małe "ale". Audi padło ofiarą własnej pazerności, ponieważ we wprowadzeniu do oferty nowego Quattro może przeszkodzić brak miejsca w gamie modelowej. Niemiecki producent ma już w sprzedaży TT i A5 (w tym bardzo mocne odmiany RS). Mocniejsze o 270 KM Quattro zapowiadane na salon we Frankfurcie byłoby konkurencją dla modelu R8, a ten w ciągu najbliższych lat ma się doczekać następcy. Jak widać nowe dziecko może być nie lada problemem dla marki z Ingolstadt.

>>> Audi R8 V10 Plus i R8 V10 GT na Torze Poznań - ZDJĘCIA <<<

Koncepcyjne Quattro z 2010 roku było napędzane przez 2.5-litrowy turbodoładowany silnik o pięciu cylindrach i mocy 380 KM. W zmodernizowanej wersji do dyspozycji kierowcy ma być podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4.0 l rozwijający aż 650 KM, to o 100 KM więcej niż oferuje najmocniejsze Audi R8 Plus. Ciekawe tylko czy nowy projekt pozostanie w fazie konceptu, czy jednak kiedyś wyjedzie na ulice - czas pokaże.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: