SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Wszystkie McLareny P1 już zostały wyprzedane!

Wszystkie McLareny P1 już zostały wyprzedane!

15.11.2013, godz. 07:00
McLaren P1
foto: McLaren

McLaren P1 to auto określane mianem hipersamochodu. Jego niebagatelne osiągi idą w parze z wysoką ceną oraz z niewielką, limitowaną produkcją. Niestety wszystkie egzemplarze zostały już wyprzedane, co przy cenie około 1,2 mln dolarów robi niemałe wrażenie.

McLaren sprzedał lub przyjął zaliczki na wszystkie egzemplarze modelu P1. Informację tę potwierdził oficjalnie rzecznik firmy, przy czym zaznaczył, że lista chętnych na zakup jest wciąż otwarta. To na wypadek, gdyby któryś z nabywców się rozmyślił. Do obecnej chwili powstało 12 egzemplarzy niesamowitego McLarena, jednak finalnie bramy fabryki ma opuścić łącznie 375 sztuk P1. Każdy z nich wart jest około 1,2 mln dolarów.

Zobacz też: Lamborghini Veneno Roadster: 9 egzemplarzy wściekłego cabrio

Warto przypomnieć dane techniczne auta, ponieważ to one świadczą o jego wyjątkowości. Do napędzania McLarena P1 służy układ hybrydowy, składający się z podwójnie turbodoładowanej jednostki benzynowej V8, o pojemności 3.8-litra oraz z silnika elektrycznego. Łącznie zestaw generuje 916 KM i 900 Nm. Przyspieszenie 0-100 km/h trwa tylko 2.8 s, zaś prędkość maksymalna to elektronicznie ograniczone 350 km/h.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: