SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Wyciekły pierwsze zdjęcia nowej Kii Sportage: będzie przebojem?

Wyciekły pierwsze zdjęcia nowej Kii Sportage: będzie przebojem?

21.08.2015, godz. 13:03
Kia Sportage lifting 2014
foto: Kia

Nie od dzisiaj wiadomo, że Kia mocno współpracuje z Hyundaiem. Nie inaczej jest w przypadku modelu Sportage, który za brata może uznać świeżo wprowadzonego Tucsona. Tuż przed premierą pokazano kilka zdjęć nowego SUV-a.

Po filmiku, który ostatnio wypłynął w internecie, wyciekły pierwsze oficjalne zdjęcia nowej generacji koreańskiego SUV-a. Auto nabrało bardziej męskiego charakteru, co uwidocznione zostało dodatkowymi przetłoczeniami. W przedniej części dominuje duży grill, który staje się znakiem rozpoznawczym Kii. Z tyłu przybyło kilka ostrych linii i przetłoczeń.

Zobacz: Nowa Kia Sportage przyłapana bez kamuflażu: debiut we Frankfurcie

Jak już wspominaliśmy, Kia Sportage jest mocno spokrewniona z Hyundaiem Tucsonem. Dlatego też z dużą dozą prawdopodobieństwa, można powiedzieć jakie silniki znajdziemy w ofercie Kii. To benzyniaki o pojemności 1.6 l i mocy od 136 do 176 KM i i diesle 1.7 CRDI i 2.0 CRDI w przedziale mocowym od 136 do 184 KM. W niektórych wariantach moc przekazywana ma być na wszystkie cztery koła.

Nowa Kia Sportage ma mieć premierę podczas wrześniowej wystawy we Frankfurcie, a do sprzedaży trafi pod koniec 2015 roku.

.

.

.

.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: