SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Wyczynowy Lexus RC F GT3 debiutuje w Ameryce

Wyczynowy Lexus RC F GT3 debiutuje w Ameryce

03.11.2015, godz. 11:39
Lexus RC F GT3
Lexus RC F GT3 foto: Lexus

Lexus i amerykański zespół F Performance Racing, wprowadzają na tory wyścigowe Lexusa RC F GT3. Samochód ten jest gruntownie zmodyfikowanym modelem RC F. Debiut tego auta w amerykańskich wyścigach nastąpi z początkiem przyszłego roku.

Amerykański oddział Lexusa zawarł umowę partnerską z nowym zespołem wyścigowym F Performance Racing, założonym przez menedżera Paula Gentilozziego i kierowcę Scotta Pruetta. Zespół ten wspólnie z Lexusem stworzył model RC F GT3. Ważące 1300 kg auto do napędu wykorzystuje benzynowy silnik 5.0-litra V8 generujący 505 KM. Jednostkę połączono z 6-biegową skrzynią. Maszyna weźmie udział w pewnej liczbie imprez wyścigowych w USA już w roku 2016. Pierwszy rok działalności poświęcony będzie przede wszystkim doskonaleniu organizacji oraz gromadzeniu doświadczeń koniecznych do optymalizacji pojazdu.

Zobacz: Koncepcyjny Lexus LF-FC: agresywne 4-drzwiowe coupe

Scott Pruett ma na koncie liczne sukcesy za kierownicą Lexusów. Pochodzący z Roseville w Kalifornii kierowca startował w latach 2004-2007 prototypowymi samochodami opartymi na konstrukcjach Lexusa w wyścigach serii Grand-Am Rolex Sports Car Championship, zdobywając trzy tytuły mistrzowskie i zajmując w roku 2007 pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Rolex 24 na torze Daytona.

Jak mówi dyrektor amerykańskiego oddziału Lexusa Jeff Bracken, udział zespołu F Performance Racing w wyścigach będzie źródłem cennych doświadczeń, które przyczynią się do dalszego rozwijania samochodów Lexus, zarówno sportowej linii F, jak i standardowych modeli.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: