SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Wyjątkowy Ford Mustang "Shorty": oryginalny prototyp na sprzedaż! – ZDJĘCIA

Wyjątkowy Ford Mustang "Shorty": oryginalny prototyp na sprzedaż! – ZDJĘCIA

31.12.2014, godz. 09:00
Ford Mustang Shorty
Ford Mustang Shorty foto: GTSpirit

Prototypowy Ford Mustang "Shorty" zostanie wkrótce wystawiony na aukcję. Unikatowe auto ma bogatą historię ale i niewątpliwe szczęście. Są szanse, że osiągnie wysoką cenę.

"Krótki" Mustang został stworzony na podstawie prototypu I generacji, sławnego auta. Zaprojektowany przez Vince'a Gardnera auto ma nadwozie wykonane w włókna szklanego. Pod maską pracuje 5-litrowy silnik V8 z trzema gaźnikami. Zmodyfikowane zostały również hamulce i skrzynia biegów. Początkowo umieszczono je w muzeum Forda jako eksponat. W perspektywie braku szans na podjęcie produkcji Ford podjął decyzję o zniszczeniu prototypu. Nie zgodził się z tym projektant.

Zobacz też: Mercedes 300 SL roadster wystawiony na sprzedaż! Za jedyne 1 mln Euro

Celem ochrony Mustanga "Shorty" Vince Gardner postanowił ukraść i ukryć samochód. Jednak w 1965 roku popadł w kłopoty finansowe i auto zostało przejęte przez policję. Trafiło następnie do pracownika firmy ubezpieczeniowej a na końcu do ostatniego właściciela, który wystawia auto obecnie na sprzedaż. Dzięki pełnej renowacji auto prezentuje się w idealnym stanie. Aukcja na pewno wzbudzi duże zainteresowanie a cena jaką może osiągnąć Ford Mustang "Shorty" może sięgnąć nawet 400 lub 600 tysięcy dolarów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: