SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Yamaha Sports Ride Concept: pierwsze auto od producenta motocykli

Yamaha Sports Ride Concept: pierwsze auto od producenta motocykli

28.10.2015, godz. 21:00
Yamaha Sports Ride Concept
Yamaha Sports Ride Concept foto: Yamaha

Yamaha to jeden z najsłynniejszych producentów motocykli, którego produkty są obecne na całym świecie. Japońskie przedsiębiorstwo kilkukrotnie pomagało samochodowym markom w pracach nad podzespołami aut, jednak do tej pory nie odważyło się na seryjną produkcję samochodu. Być może niebawem to się zmieni.

Yamaha Sports Ride Concept, bo tak nazywa się prototyp japońskiej firmy, to samochód, który ma dawać frajdę z jazdy. Auto waży zaledwie 750 kg, a osiągnięcie tak niskiej masy było możliwe dzięki wykorzystaniu włókna węglowego na szeroką skalę. Nadwozie mierzy zaledwie 1170 mm wysokości, 3900 mm długości i 1720 mm szerokości.

Zobacz też: Rezvani Motors Beast: debiut produkcyjnej bestii

Kabina pasażerska Yamahy to połączenie spartańskich warunków z luksusowymi materiałami. W celu zaoszczędzenia masy pozbyto się m.in. dywaników podłogowych, jednak fotele i deska rozdzielcza zostały pokryte skórzaną tapicerką. Dwoje pasażerów zasiada w kubełkowych fotelach, a siedzisko kierowcy otrzymało element, który ma częściowo ma imitować bak paliwa motocykla.

Niestety szczegółowe dane techniczne Yamahy Sports Ride Concept nie są znane. Nieznana jest nawet jednostka napędowa napędzająca koncept, jednak mówi się, że Japończycy zastosowali litrowy, trzycylindrowy motor o mocy 80 KM, pochodzący z motocykla. Na razie nie wiadomo czy prototyp wejdzie do produkcji.

/źródło wideo: x-news/

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: