SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Półmilionowe Porsche Cayenne opuściło fabrykę w Lipsku

Półmilionowe Porsche Cayenne opuściło fabrykę w Lipsku

10.07.2013, godz. 20:32
Jubileuszowe Porsche Cayenne
foto: Porsche

Kiedy model Cayenne wchodził na rynek, fani marki przeżyli duży szok i zastanawiali się jaka będzie przyszłość ich ulubionego producenta. Natomiast, kiedy pod maski tych aut trafił również silnik wysokoprężny zarzucono Porsche odejście od tradycji i wróżono firmie koniec. Jak się okazuje stan niemieckiego przedsiębiorstwa z roku na rok się poprawia, a kontrowersyjny SUV szokuje poziomem sprzedaży - z fabryki wyjechał jubileuszowy, półmilionowy egzemplarz Porsche Cayenne.

Pierwsza generacja Cayenne na rynku pojawiła się w 2002 roku, a obecnie w salonach można kupić 2 generację. Pomimo kontrowersji wizerunkowych i niemałej ceny, wóz sprzedaje się jak świeże bułeczki, co najlepiej pokazuje wypowiedź przedstawiciela Porsche: - Zaczynaliśmy od produkcji 70 sztuk dziennie. Dzisiaj wytwarzamy pięć razy tyle ze względu na duży popyt. Tylko w zeszłym roku ponad 83 000 egzemplarzy Cayenne znalazło właścicieli w ponad 125 krajach świata. To prawdziwa historia sukcesu fabryki Porsche w Saksonii - mówi Oliver Blume.

>>> Toyota notuje 3 miliony sprzedanych hybrydowych Priusów <<<

Jubileuszowy egzemplarz Porsche Cayenne drugiej generacji (nr 500 000), na świat przyszedł w fabryce w Lipsku. Pojazd to odmiana S Diesel z wysokoprężnym silnikiem V8 o pojemności 4.2-litra i mocy 382 KM w białym kolorze. Model ten trafił w ręce Austriaka, który 5 lipca osobiście odebrał swój nowy nabytek z fabryki.

Co ciekawe, na odbiór swoich aut w fabryce w Lipsku decyduje się około 2500 nabywców rocznie. Przy okazji mogą oni sprawdzić swój nabytek i własne umiejętności na pobliskim torze lub w terenie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: