SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Zdjęcia BMW X2 wyciekły do sieci!

Zdjęcia BMW X2 wyciekły do sieci!

05.07.2017, godz. 13:27
BMW X2
BMW X2 foto: SuperAuto24.pl

BMW pochwaliło się w zeszłym roku konceptem X2, który powoli zbliża się do fazy produkcyjnej. Do Sieci wyciekły grafiki z urzędu patentowego przedstawiające cywilne auto. Rosnąca gama ma podbić sprzedaż, choć nasycenie rynku sprawia, że prognozy w segmencie premium nie nastrajają pozytywnie.

Koncept BMW X2 był niezwykle pociągający, jednak jak to z samochodami pokazowymi bywa, nie pojawi się on w takiej formie w produkcji. Zamiast tego z fabryk wyjeżdżać będzie auto stonowane, skierowane – niemal jak zwykle – do aktywnych osób szukających czegoś praktycznego.

Zobacz też: BMW serii 6 Gran Turismo: nowa generacja liftbacka

BMW pokaże X2 prawdopodobnie na zbliżających się targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Będzie czerpało sporo z większego – i pokazanego niedawno – BMW X3. Parzyste modele z rodziny X zawsze były eksperymentem stylistycznym. Teraz okazuje się, że X2 to bardzo spokojny, niemal anonimowy wóz.

Szybki rozwój rodziny X to nie przypadek. Producenci samochodów luksusowych starają się zapełnić każdą niszę, a dzięki opracowaniu jednej płyty podłogowej są w stanie pokazywać nowy model nawet co miesiąc. Szkoda, że pomimo rosnącej oferty BMW czy Mercedes spodziewają się sprzedać mniej aut w Stanach Zjednoczonych niż w zeszłym roku. Wynik dla całej branży za Oceanem będzie mniejszy o około milion egzemplarzy.

Pisaliśmy o: BMW 750Ld G12 & BMW 745i E23: seria siedem wczoraj i dziś

Dlatego też, by przyciągnąć młodszych kierowców z mniejszym budżetem, marki są zmuszone wchodzić w takie inwestycje jak właśnie X2, które tylko kosmetycznie będzie różnić się od X1 czy od X3.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: