SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Zjawiskowe 99 sztuk! Aston Martin Vanquish Zagato do produkcji

Zjawiskowe 99 sztuk! Aston Martin Vanquish Zagato do produkcji

22.06.2016, godz. 12:11
Aston Martin Vanquish Zagato
Aston Martin Vanquish Zagato foto: Aston Martin

Aston Martin wprowadza do produkcji specjalny model stworzony wspólnie z włoskim domem mody Zagato. Zjawiskowe auto cechujące się piękną karoserią zaprojektowaną w Mediolanie, powstanie w limitowanej serii 99 egzemplarzy.

Brytyjski producent luksusowych aut sportowych, który po raz pierwszy w historii współpracę z Zagato podjął w 1961 roku, szykuje nie lada kolekcjonerską gratkę. Aston Martin wyprodukuje ograniczoną serię aut ubranych w karoserię, która niedawnego została gwiazdą Konkursu Motoryzacyjnej Elegancji w Villa d'Este.

Zobacz też: Aston Martin DB11: szybka angielska supernowość

Aston Martin Vanquish Zagato, w porównaniu z tradycyjnym Vanquishem wyróżnia się znacznie bardziej zmysłową sylwetką stworzoną przez Zagato. Karoseria dostała charakterystyczne garby na dachu, mocno zwężającą się linię okien i ostro opadający tył. Nie brakuje też takich smaczków, jak atrapa grilla złożona z literek Z, trójwymiarowych lamp tylnych, interesujących przednich świateł do jazdy dziennej, specjalnych felg, czy masywnego dyfuzora. Wszystko to wygląda tak spektakularnie, że od nadwozia ciężko oderwać wzrok.

Do napędu Aston Martin Vanquish Zagato będzie wykorzystywał silnik V12 o pojemności 5.9-litra. Standardowa moc 568 KM została podwyższona do 592 KM. Osiągi samochodu nie są znane. Cena auta została ustalona na 730 000 dolarów (blisko 3 miliony złotych). Co ciekawe wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane.

Źródło: Aston Martin
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: