SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Złoty Mercedes Klasy S Versailles od Carlssona - WIDEO

Złoty Mercedes Klasy S Versailles od Carlssona - WIDEO

10.03.2014, godz. 16:08
Mercedes Klasy S Carlsson CS50 Versailles
foto: EAST NEWS

Najnowszy Mercedes Klasy S wzbogacany dodatkami ze szczerego złota? Dla niemieckiego tunera Carlssona, wyspecjalizowanego w przeróbkach aut z gwiazdą w logotypie to nie problem. Firma stworzyła pozłacane auto o nazwie CS50 Versailles, którego zadaniem jest przykucie uwagi zamożnych klientów z Państwa Środka.

Na ten tuning mogą sobie pozwolić tylko najwięksi bogacze. Carlsson modyfikując luksusową limuzynę Mercedesa, zdecydował się na zastosowanie szeregu złotych dodatków. Wóz wyróżnia się zarówno zdobieniami ze złota o próbie 985 na nadwoziu jak i we wnętrzu.

Zobacz też: Zobacz najdroższy motocykl świata pokryty złotem - ZDJĘCIA

Co ciekawe, łączna wartość drogocennego kruszcu, jaki posłużył do budowy wyjątkowej Klasy S, wynosi 12 000 euro. To jednak nie wszystko, gdyż pojazd został oparty o bardzo bogato wyposażoną odmianę Mercedesa, z mocnym silnikiem pod maską. Do napędu służy podwójnie doładowany motor V12, podkręcony do 700 KM.

Carlsson założył stworzenie 25 egzemplarzy złotego Mercedesa. Na każdy z pojazdów trzeba będzie wydać od 268 do 395 tys. euro, w zależności od wybranej wersji silnikowej. 10 pojazdów już znalazło swoich właścicieli wśród dotychczasowych klientów Carlssona.

WIDEO - tak prezentuje się złoty Carlsson CS50 Versailles

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: