SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Żmija dla wybranych: SRT Viper GTS Anodized Carbon Special Edition - ZDJĘCIA

Żmija dla wybranych: SRT Viper GTS Anodized Carbon Special Edition - ZDJĘCIA

22.11.2013, godz. 15:24
SRT Viper GTS
foto: Dodge

Podczas trwania Salonu Samochodowego w Los Angeles zaprezentowano nową wersję modelu SRT Viper GTS. Kolejna żmija od poprzednika odróżnia się specjalnym pakietem dodatków o nazwie Anodized Carbon Special Edition. Różnicą, która rzuca się w oczy jako pierwsza jest jedynie matowoszary lakier nadwozia, jednak producent zadbał także o parę innych dodatków.

W porównaniu do poprzedniej wersji, nowy Viper GTS wyróżnia się pięcioramiennymi czarnymi felgami z pomarańczowymi zaciskami hamulcowymi. Poza tym samochód pozyskał nowe końcówki układu wydechowego oraz korek wlewu paliwa.

Przeczytaj też: SRT Viper to porażka? Chrysler ogranicza produkcję!

Wnętrze zostało wykończone specjalną skórą Nappa i alkantrą w kolorze czarnym, z którą idealnie kontrastują wstawki i szwy w barwie pomarańczowej. Poza tym reszta elementów wygląda jak w pozostałych Viperach. Pod maską pracuje ten sam silnik o pojemności 8.4 litra w układzie V10 generujący 640 KM mocy. Maksymalny moment obrotowy to 814 Nm, napęd przenoszony jest na koła tylne, a prędkość maksymalna z jaką można pojechać dochodzi do 330 km/h.

Produkcja tej specjalnej wersji Vipera ma się rozpocząć już w styczniu 2014 roku, ale tylko 50 szczęśliwców na całym świecie będzie mogło stać się jego posiadaczami, ponieważ edycja jest limitowana.

autor: Kamil Borowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: