SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Zmodyfikowany Rolls–Royce Ghost od Novitec SPOFEC: mocarne 709 KM – VIDEO

Zmodyfikowany Rolls–Royce Ghost od Novitec SPOFEC: mocarne 709 KM – VIDEO

25.09.2014, godz. 19:36
Novitec SPOFEC Rolls-Royce Ghost
Novitec SPOFEC Rolls-Royce Ghost foto: Carscoop

Został utworzony specjalnie, żeby tuningować tylko samochody Rolls-Royce. Elita wśród elit. SPOFEC -  oddział firmy Novitec, bo o nim mowa, wypuścił właśnie pierwsze swoje dzieło. To zmodyfikowany Rolls-Royce Ghost o mocy 709 KM!

SPOFEC jest skrótem pierwszych literek każdego wyrazu w nazwie statuetki marki: Spirit of Ecstasy. Pierwszym modelem wziętym na warsztat był Ghost. Żeby nie zmieniać zbytnio wagi samochodu, a zachować bezpieczną aerodynamikę na przednim zderzaku pojawiła się nakładka, a na klapie bagażnika niewielki spojler wykonane z włókna węglowego. Dodatkowo Novitec SPOFEC Rolls-Royce Ghost stoi na 22-calowych felgach ze stopów lekkich obutych w opony o rozmiarach: 265/35 ZR22 z przodu oraz 295/30 ZR22 z tyłu. Opcjonalnie można zamówić regulowane zawieszenie, które pozwoli na obniżenie samochodu o 40 mm przy prędkościach poniżej 140 km/h. Za bezpieczne zatrzymanie Novitec SPOFEC Rolls-Royce Ghost odpowiadać mają ceramiczne hamulce.

Przeczytaj też: Monstrualne BMW M6 Gran Coupe: 740 KM od G-Power

Jeśli 570 KM i 780 Nm momentu obrotowego, generowane przez silnik V12 o pojemności 6.6 l, jest niewystarczającą ilością można wybrać jeden z dwóch pakietów wzmacniających N-Tronic. W efekcie pierwszego pakietu Novitec SPOFEC Rolls-Royce Ghost oferuje 685 KM i 958 Nm. Kto chciałby wykrzesać jeszcze więcej mocy, to drugi pakiet oferuje aż 709 KM i 978 Nm. W efekcie auto przyspiesza do 100 km/h w czasie 4,4 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Takie efekty uzyskano poprzez modyfikację oprogramowania sterującego pracą silnika i zmodyfikowanym wydechem, który posiada specjalne zawory sterujące barwą dźwięku. Ceny modyfikacji nie zostały podane.

Poniżej znajdziecie krótki filmik prezentujący Novitec SPOFEC Rolls-Royce Ghost.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: