pełne odliczenie VAT - informacje, dane techniczne, opinie, zdjęcia, testy

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, iż Komitet Stały Rady Ministrów rozpoczął już prace nad przepisami dotyczącymi odliczenia VAT od kupna samochodów. Co oznacza to dla rynku samochodów flotowych? Czy większość firm zdecyduje się na szybszy bądź zwiększony zakup floty?

Dilerzy samochodów widząc szansę na podwyższenie sprzedaży swoich aut w okresie, w którym powrócą stare zasady pełnego odliczania podatku VAT od samochodów firmowych, przygotowali specjalne oferty dla klientów.

Przedsiębiorcy mogą już zacierać ręce i szukać dla siebie nowego samochodu "z kratką". Po 1 stycznia będzie można kupić auto na firmę z pełnym odliczeniem podatku VAT, a także zaoszczędzić później na jego eksploatacji i paliwie.

Volvo widząc szansę na podwyższenie sprzedaży swoich aut w okresie, w którym powrócą stare zasady odliczania podatku VAT od samochodów "z kratką", przygotowało specjalną ofertę. Firma rozpoczęła przyjmowanie zamówień na "osobówki" z homologacją ciężarową N1.

Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy będą mogli znowu odliczać cały VAT od aut "z kratką". Niestety, prawdopodobnie tylko przez kilka miesięcy...