SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Jak usunąć z szyby starą naklejkę rejestracyjną

Jak usunąć z szyby starą naklejkę rejestracyjną

29.08.2011, godz. 12:10
naklejka na szybie
foto:

Kiedy kupimy używane auto i dokonamy już jego rejestracji, okazuje się, że usunięcie z szyby starej naklejki rejestracyjnej nie jest łatwe. I na nic sposoby, które wydawałaby się najprostsze, czyli np. długotrwałe dokładne mycie. Zachęcamy do przeczytania porady, jak można usunąć naklejkę.

Usunięcie starej naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby auta to problem, którym spotkało się wiele osób kupujących używane auto. Po rejestracji musimy bowiem przykleić do szyby nową naklejkę z przypisanym do naszego auta i do nas nowym numerem rejestracyjnym.

Wopinii tygodnika "Auto Świat", najprostszy, choć bardzo żmudny sposób na naklejkę, to zeskrobanie samoprzylepnej folii żyletką bądź ostrym skrobakiem. Można tutaj pomagać sobie spryskując czyszczoną powierzchnię płynem do szyb, zaś pozostałości mocnego kleju po naklejce, zmyć można benzyną ekstrakcyjną lub zmywaczem do paznokci.

Fachowcy, zdaniem tygodnika, stosują metodę podgrzania naklejki i szyby w tym miejscu suszarką do włosów, co sprawia, że klej staje się miękki. Następnie wedłuh "AŚ" podważa się skalpelem narożnik folii na naklejce i usuwa ją w całości. Kiedy np. potrzebujemy przełożyć taką naklejkę na inną szybę, np. nową czołową szybę auta, dobrze jest nakleić najpierw na naklejkę od wewnętrznej strony tzw. folię transportową.

Dzięki temu podczas przenoszenia naklejka nie rozpadnie się na drobne kawałki. Uważajmy jednak przy stosowaniu tej metody, przestrzega ekspert "AŚ". Podczas podgrzewania trzeba bardzo uważać, gdyż miejscowo przegrzana szyba może pęknąć lub zmatowieć!

autor: oprac. Piotr Mieszkowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: