SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady AUTO NA BŁYSK - Jak zadbać o auto, jak utrzymać lakier i wnętrze w dobrej kondycji

AUTO NA BŁYSK - Jak zadbać o auto, jak utrzymać lakier i wnętrze w dobrej kondycji

05.03.2012, godz. 13:41
Auto na błysk
foto:

Dzięki szerokiemu asortymentowi autokosmetyków lśniący lakier, czyste, pachnące świeżością wnętrze możemy utrzymywać jeszcze bardzo długo po zakupie nowego samochodu.

Jakie kosmetyki do nadwozia

Sama woda to często za mało, aby pozbyć się z karoserii wszystkich zanieczyszczeń. Wystarczy jednak zastosować szampon. Umyty lakier warto zabezpieczyć. Do tego celu służą różnego rodzaju woski, które wytwarzają błyszczącą warstwę ochronną. Niektóre z dostępnych preparatów woskowych są bardzo łatwe w użyciu, bo po umyciu auta szamponem wystarczy spłukać go rozpuszczonym w wodzie woskiem.

Osobną grupę stanowią środki przeznaczone do regeneracji powierzchni lakierowych. Są to różnego rodzaju mleczka i pasty polerskie, którymi można usunąć płytkie rysy i to nie tylko z lakieru, ale także z powierzchni szyb. Wśród kosmetyków samochodowych nie brak preparatów do pielęgnacji felg, szczególnie tych wykonanych z tzw. lekkich stopów. Są także środki, które potrafią powierzchniom opon nadać bardziej świeży wygląd.

Właściciele kabrioletów mają natomiast do dyspozycji preparaty przeznaczone zarówno do czyszczenia składanych dachów wykonach z materiału lub winylu, jak i zabezpieczania ich powierzchni.

>>> MYCIE SILNIKA: Jak i czym należy myć silnik samochodu <<<

Jakie kosmetyki do wnętrza

Oferta środków chemicznych do czyszczenia wnętrza dotyczy wykładzin dywanowych, tapicerki materiałowej oraz tapicerki skórzanej. To przede wszystkim preparaty w postaci płynów i pianek. Są też specjalne ściereczki do usuwania brudu, które można zastosować bez żadnej obawy na wszystkich powierzchniach w samochodzie. W przypadku tapicerki skórzanej wiele dostępnych preparatów oprócz własności czyszczących mają również zdolności konserwujące i regenerujące.

Środki przeznaczone do pielęgnacji deski rozdzielczej, czyli tzw. kokpitu oprócz tego, że czyszczą i przywracają powierzchniom utracony połysk mogą również mieć działanie antystatyczne, dzięki czemu utrudniają osiadanie cząsteczek kurzu.

Zalety nanotechnologii

Przy wyborze różnych autokosmetyków warto zainteresować się produktami wykonanymi w tzw. nanotechnologii, która polega na tworzeniu różnych struktur o wymiarach zbliżonych do pojedynczych cząsteczek, a nawet atomów. Dzięki takiej miniaturyzacji struktury zyskuje ona dodatkowe zalety. W przypadku preparatów przeznaczonych do konserwacji i pielęgnacji samochodu otrzymuje się powłokę ochronną o dłuższej żywotności. Powłoka jest też bardziej wytrzymała od tej wytworzonej przez tradycyjne środki. Poza tym nanotechnologia zwiększa wydajność preparatu i ułatwia jego nakładanie.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: