SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Bądź gotowy do wakacyjnej drogi i wychwyć usterki przed wyjazdem na wczasy

Bądź gotowy do wakacyjnej drogi i wychwyć usterki przed wyjazdem na wczasy

19.06.2014, godz. 07:00
wyjazd autem na wczasy, samochodem na urlop
foto:

Zadbaj o swoje auto nim nadejdą wakacje. Dzięki przeglądowi i szybkiemu wychwyceniu usterek, samochód bezpiecznie dowiezie twoją rodzinę na urlop.

Nie ma nic gorszego niż samochód, który odmawia posłuszeństwa właśnie wtedy, gdy macie jechać na długo wyczekiwane wakacje. Jeśli chcesz cało i zdrowo dowieźć swoich bliskich na wczasy, sprawdź, czy wasze auto jest sprawne i odpowiednio wyposażone.

Wychwyć usterkę

Zanim wyruszycie w drogę, sprawdź, czy wasze auto ma ważny przegląd techniczny. Zaoszczędzi ci to nie tylko niepotrzebny stresów oraz wydatków (mandaty potrafią słono kosztować i poważnie nadszarpnąć rodzinny budżet przeznaczony na przyjemności), ale również pozwoli ustrzec się przed awariami czy kolizją. Dlatego nim zapakujesz dzieci do auta, dopnij wszystko na ostatni guzik.

Sprawdź: Na czym polega przegląd klimatyzacji, ile kosztuje serwis, dlaczego warto go zrobić

Sprawdź poziom oleju i ewentualnie wymień go na nowy. Wycieraczki i opony również nie powinny być zużyte. Jeśli niedługo mija ważność przeglądu technicznego auta, nie zwlekaj i wykonaj go jeszcze przed urlopem. Może się okazać, że samochód wymaga drobnej naprawy, bez której może zacząć szwankować w najmniej odpowiednim momencie. Być może klocki i tarcze hamulcowe mają już dość, a pasek rozrządu kwalifikuje się do wymiany.

Omiń pułapki na drodze

Przyjęło się twierdzić, że "antyradary" i CB radia są stworzone z myślą o piratach drogowych, którzy chcą bezkarnie łamać przepisy. Nic bardziej mylnego. To bardzo przydatne urządzenia, które pozwalają zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drodze. Dzięki nim nie tylko dowiemy się, gdzie w naszej okolicy jest kontrola radarowa i powinniśmy zwolnić, ale również, gdzie czyhają na nas groźne sytuacje, "czarne punkty" czy roboty drogowe. Takie systemy pozwalają także ominąć korki i miejsca kolizji. Przydadzą się też, gdy sami będziemy potrzebowali pomocy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: