SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Rajd Barbórka 2012. Wszyscy czekają na Feliksa Baumgartnera

Rajd Barbórka 2012. Wszyscy czekają na Feliksa Baumgartnera

30.11.2012, godz. 03:30
Rajd Barbórka
foto:

W sobotę 1 grudnia odbędzie się 50. edycja najbardziej kultowej rajdowej imprezy w kraju! W Barbórce 2012 wystartuje czołówka polskich i zagranicznych kierowców, w tym Felix Baumgartner (43 l.) - człowiek, który skoczył ze stratosfery.

Start pierwszego odcinka specjalnego 50. Rajdu Barbórka - OS Cytadela - zaplanowany jest już na godzinę 8 rano. Aż przez cztery godziny historyczna twierdza będzie gościć najszybszych kierowców świata.

Już godzinę później rozpocznie się również czterogodzinna rywalizacja na trasie odcinka specjalnego Tor Służewiec, a o godz. 10.30 - czterogodzinne zmagania na najszerszych i najwęższych ulicach Bemowa. Zwieńczeniem rajdu będzie Kryterium Asów na ulicy Karowej o godz. 17.30 (o godz. 16 rozpoczną się przejazdy pokazowe) z udziałem "najszybszego człowieka świata" Feliksa Baumgartnera. Austriak przyjechał tu na zaproszenie pięciokrotnego zwycięzcy Barbórki Tomasza Kuchara (36 l.). Obaj pojadą Subaru Imprezą WRX STI.

>>> Jubileuszowy 50. Rajd Barbórka: Na jakich odcinkach będą się ścigać kierowcy <<<

W naszych barwach "Super Expressu" podczas wyścigu zaprezentują się Bartłomiej Czwartosz i Michał Górski w Citroenie Saxo VTS.

W związku z imprezą w sobotę w godz. 15-20.30 zamknięte dla ruchu będą ulice: Karowa, Furmańska, Browarna, Gęsta, Lipowa, Wiślana i Radna. Bilety na sobotnie zmagania na odcinkach specjalnych rajdu kosztują od 5 do 229 złotych.

A już dziś, w piątek, od godz. 14.30 do godz. 20.30 na terenie parkingu przed CH Bemowo trwać będą badania kontrolne pojazdów. To naprawdę niepowtarzalna okazja, by z bliska podziwiać rajdowe maszyny!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: