SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Będzie nowa opłata depozytowa przy zakupie używanego auta!

Będzie nowa opłata depozytowa przy zakupie używanego auta!

12.08.2014, godz. 12:51
parking
foto:

Ministerstwo środowiska przedstawiło propozycję nowelizacji ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Projektem 12 sierpnia zajmie się rząd. Zmiany przewidują wprowadzenie opłaty depozytowej w wysokości 400 zł.

Nowa opłata ma znieść dotychczasową opłatę recyklingową, która kosztuje obecnie 500 zł. Zgodnie z proponowanymi zmianami, za zezłomowanie samochodu miałaby przysługiwać premia. Otrzymywać ją będzie ostatni właściciel pojazdu, który odda auto do kasacji. Koszt premii ma być pokryty w całości z wniesionej wcześniej opłaty depozytowej.

Przeczytaj też: Policja będzie sprawdzać przebiegi aut! To koniec cofania liczników?

Nowa oplata będzie wnoszona przy rejestracji auta. Z ponoszenia kosztów będą zwolnieni właściciele pojazdów nowych, a także takich, za które opłata depozytowa została już opłacona.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, szacuje się, że obowiązek uiszczenia opłaty depozytowej będzie dotyczyć średnio 800 tys. samochodów rocznie, z czego 650 tys. będą to samochody używane sprowadzone z zagranicy. Roczne wpływy z tego tytułu wyniosą około 320 milionów złotych.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: