SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Bezpieczeństwo czworonoga w podróży. Jak przewozić psa w aucie, jaki sposób wybrać

Bezpieczeństwo czworonoga w podróży. Jak przewozić psa w aucie, jaki sposób wybrać

23.04.2016, godz. 09:14
pies w aucie
foto: Skoda

Przez wielu kierowców pies traktowany jest jako pełnoprawny członek rodziny i darzony jest szczególnymi względami. Bez względu jednak na to, jaką pozycję w familii ma ukochany pupil, zawsze należy właściwie dbać o jego bezpieczeństwo podczas podróży autem.

Zbliżające się tygodnie majowych i wakacyjnych wyjazdów to bardzo przyjemny czas, ale sam przejazd może być stresującym i niebezpiecznym doświadczeniem nie tyle dla nas, ile dla naszych pupili. Motoryzacyjni producenci wychodzą naprzeciw tym potrzebom, oferując rozwiązania dostosowane do psów wszelkiej rasy i wielkości.

.
Pasy/szelki

Odpowiednie wyposażenie pomoże zwierzęciu lepiej znieść podróż i zabezpieczy (oraz innych pasażerów) w awaryjnych sytuacjach, jednocześnie pomagając właścicielowi uchronić tapicerkę od zabrudzeń i zadrapań. Podstawowym – wręcz niezbędnym – elementem zabezpieczenia jest pas bezpieczeństwa (szelki) dla psa. W przypadku zderzenia bezwładnie przemieszczające się zwierzę mogłoby stanowić duże zagrożenie także dla innych pasażerów, jednak przypięcie go jest ważne nie tylko w tak krytycznych momentach – ograniczenie jego ruchu po kabinie pozwoli też uniknąć sytuacji rozpraszających kierowcę. Pasy bezpieczeństwa dla psa oferowane są w różnych rozmiarach - od S do XL. To prawdziwie przemyślane rozwiązanie: poza samochodem pas ten może być wykorzystywany razem ze smyczą do tresowania lub spacerów.

.
Hamak ochronny

Równie przydatnym rozwiązaniem dla pupili jadących na tylnej kanapie jest hamak ochronny tylnych foteli. Uniwersalnie wyprofilowany, wytrzymały materiał zabezpieczy wnętrze przed sierścią, błotem i innymi zabrudzeniami, które pies mógłby po sobie zostawić. Hamak jest wykonany ze zmywalnego materiału i łatwo się go wyjmuje, tak by utrzymanie go w czystości było bezproblemowe. To także praktyczne rozwiązanie dla samego zwierzęcia: zapewnia mu swobodę ruchów we właściwym obrębie, a zabezpieczona przed ślizganiem powierzchnia zwiększa jego komfort i stabilność.

.
Kontener transportowy

Innymi sprawdzonymi rozwiązaniami są tuba ochronna i kontener transportowy, które łączą odpowiednią cyrkulację powietrza, dostęp do światła i swobodę ruchów z dopasowaniem do wielkości tego szczególnego pasażera, tak by zapewnić mu stabilną i bezpieczną pozycję.

.
Pies w bagażniku

Pozostaje też opcja umieszczenia psa w bagażniku – wtedy cenna okazuje się krata działowa, dająca duży komfort podróżowania zarówno psu, który może wygodnie ułożyć się na dużej przestrzeni, jak i kierowcy, który zachowuje niezaburzony spokój w kabinie i pełną widoczność za siebie.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: