SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Ceny paliw idą w górę. Tu kupisz najtańsze paliwo w Warszawie - MAPA

Ceny paliw idą w górę. Tu kupisz najtańsze paliwo w Warszawie - MAPA

14.03.2016, godz. 09:49
Tu kupisz najtańsze paliwo
Tu kupisz najtańsze paliwo foto:

Paliwo znów drożeje! Od kilku dni na stacjach benzynowych ceny szybują w górę i na obniżki na razie nie ma co liczyć. "Super Express" sprawdził, gdzie najlepiej tankować w stolicy Polski. Ci, którym niestraszna przejażdżka do sąsiedniej dzielnicy, mogą zaoszczędzić co najmniej kilkanaście złotych.

W Warszawie średnia cena za litr popularnej benzyny 95 wynosi 4,06 zł. Olej napędowy kosztuje około 3,87 zł, a za gaz kierowcy płacą średnio 1,74 zł. Ale różnice na poszczególnych stacjach są kolosalne. W Warszawie najdrożej jest u dystrybutorów przy ul. Ostrobramskiej na Pradze-Południe.

Na drugim biegunie są stacje zlokalizowane przy marketach, gdzie litr benzyny jest tańszy nawet o 54 grosze. Za litr benzyny 95 na stacji Auchan przy ul. Modlińskiej zapłacimy 3,75 zł. Natomiast olej napędowy jest najtańszy przy Auchan przy ul. Górczewskiej, tylko 3,43 zł. Jeśli porównamy najniższą i najwyższą cenę za litr benzyny bezołowiowej 95 okaże się, że kupując np. 50 litrów na ul. Modlińskiej zaoszczędzimy aż 27 zł!

Sprawdź: Zła wiadomość dla kierowców. Drożeją paliwa na stacjach

Właściciele aut z instalacją gazową najmniej, bo tylko 1,42 za litr, zapłacą na stacji Pegas przy ul. Popularnej na Włochach. Tam, aby kupić LPG, trzeba postać parę minut w kolejce, ponieważ przyjeżdża wielu kierowców. - Tutaj jest najtańszy gaz w Warszawie. Do tego dobra jakość i miła obsługa, nie warto przepłacać w innych miejscach - mówi zadowolony Jacek Kostrzyński (48 l.), który na co dzień rozwozi autem jedzenie.

Niestety, na spadki cen na stacjach na razie nie ma co liczyć. - Paliwo w najbliższych dniach będzie jeszcze drożeć kilka groszy na litrze - przewiduje Grzegorz Maziak, analityk rynku paliw. Pytany o powód niskich cen na stacjach przy hipermarketach mówi, że to forma promocji. - Klienci przyjeżdżają zatankować i przy okazji robią zakupy. Paliwo jest tam badane tak jak na innych stacjach, dlatego nie należy obawiać się o jego jakość - wyjaśnia ekspert.
.

Tu kupisz najtańsze paliwo w Warszawie
.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: